پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش آمدید به سایت من . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
 
آمار
امروز : 20
ديروز : 27
افراد آنلاين : 2
همه : 2555
 
ساعت : ۰۶:۳۲:۱۹
نویسنده : زهرا
نظرات (0)

آسمان خاكستري، صبح و عصري تاريك و … هر ساعت جلوي شما را گرفته‌اند! شايد اين‌ها براي يك زندگي لذت بخش اصلا جالب نباشد. طبيعي است كه شما هم دوست داريد تا صبح‌ها، با ديدن آفتاب از خواب بيدار شده و نسيم خنك صبحگاهي صورت شما را بنوازد! كمي رمانتيك است و چيزي شبيه به فيلم‌هاي هاليوودي؛ اما در جهان هستند مناطقي كه اين رويداد، براي ساكنينش تكراري شده و هر روز همين وضع را دارند. جالب است نه؟!

Cartagena_de_Indias_desde_el_cerro_La_Popa-colombia

در سال ۲۰۱۵، گروهي از محققين و سردبيران شروع به تحقيقي در اين باره كردند و در اين روند اطلاعاتي را راجع به بهترين آب و هوا در جهان براي زندگي جمع آوري كردند. اصولا سنجش آب و هوا كار سختي است. در اين ميان مشخص كردن بهترين آب و هوا براي زندگي سخت‌تر از آن است. چون بايد دما، باران، رطوبت و بارش همه و همه بررسي شده و در طول سال مورد بازبيني دقيق قرار گيرند.

گاهي هواي سرد يك منطقه براي برخي از افراد بسيار لذت بخش است و گاهي نيز هواي داغ تابستاني را برخي از انسان‌ها با جان و دل مي‌پذيرند، به همين دليل شايد بيان كلمه بهترين، براي ويژگي چون آب و هوا كمي سخت باشد.

در اينجا به سه كشور اشاره مي‌كنيم كه توانسته‌اند بهترين امتيازها را در رده بندي دل چسب‌ترين آب و هوا در جهان كسب كنند. مورد مشترك اين كشورها اين است كه همگي در ارتفاع ۵ هزار پايي از سطح دريا قرار دارند و همگي در مناطق استوايي واقع شده‌اند.

    اكوادور: سرزمين بهارهاي ابدي

پايتخت كشور اكوادور يعني كيتو، يكي از بهترين نقاط زمين است! به قول يكي از دوستان، شايد بهتر از آب و هواي اين شهر نتوان جايي در كره زمين پيدا كرد. مردم آنجا اكثر اوقات تنها به يك تي‌شرت و يك شلوار جين نياز دارند! هميشه هوايي عالي در كنار ابرهاي در حال حركت و آفتابي لذت بخش.

quito

ميانگين دما هوا در اين كشور بين ۱۵ تا ۲۱ درجه است! يعني نه نياز به كولر داريد و نه بخاري! عجيب است نه؟!

اين منطقه تنها دو فصل دارد، تابستان خشك و زمستان باراني! اما هيچ كدام بيش از حد اذيت كننده نيستند.

    كلمبيا: از دو فصل لذت ببريد

كلمبيا يكي از همسايگان اكوادور بوده و آب و هوايي شبيه به آنجا داشته و تنوع جغرافيايي لذت بخشي نيز دارد. پس هر توريستي با رفتن به اين منطقه به هيچ وجه پشيمان نخواهد شد. شهر Medelin در واقع به‌عنوان شهري با بهار ابدي شناخته مي‌شود و نام ديگرش شهر گل‌هاست. در اين شهر در ايام زيادي از سال مي‌توانيد شاهد گل‌هاي زيباي رز، اركيده، داوودي و ده‌ها گل زيباي ديگر باشيد.

Cartagena-Colombia-palenquera-Jose-Balido

ارتفاع اين شهر، حدود ۵ هزار پا بالاتر از سطح درياست. ميانگين دماي هوا در اين كشور و شهر مدلين، روزها ۲۷ درجه و شب‌ها حدود ۱۷ درجه است. اين منطقه نيز همانند اكوادور داراي دو فصل مرطوب و خشك است. از مهرماه نيز فصل پر باران اين كشور آفاز مي‌شود.

اين كشور با همين آب و هواي جذاب، بهترين قهوه‌ها را به دنيا صادر مي‌كند.

    مكزيك: جايي براي پيدا كردن بهترين آب و هوا

زندگي در كشور مكزيك يك شانس فوق‌العاده است. اين كشور با آب و هواي فوق‌العاده‌اش مي‌تواند رويايي‌ترين دوران زندگي يك فرد را رقم بزند. رطوبت بسيار كم، روزهاي آفتابي بسيار زيبا و لذت بخش، انبوه گل‌هاي زيبا در طول سال و بهتر از همه، عدم وجود برف و يخ در سال!

Amazing-Nature-Landscape-of-the-World-Sea-Shore-in-Mexico-the-Blue-Sky

جزيره چاپالا كه در ايالت جالسيكو در جنوب شهر گوادلاخارا قرار گرفته است، يكي از بهترين آب و هواهاي موجود در زمين را دارد. (چه جمله سنگيني!)

اين درياچه، توسط كوه‌ها احاطه شده و همين باعث مي‌شود تا از بادهاي سنگين شمالي در امان باشد. اين اتفاقات كمك كرده است تا دماي ميانگين اين منطقه در گرم‌ترين فصل سال تنها ۳۲ درجه و در سردترين ماه سال يعني ژانويه، هوايي معادل ۲۳ درجه سانتي گراد داشته باشد. باران‌هاي پي در پي در اين نقاط، كمك كرده است تا كوهستان‌هاي اين منطقه هميشه سر سبز و زيبا باشند. واقعا هم كه زيباست!

خب، آيا دوست داريد در اين مكان‌هاي رويايي زندگي كنيد؟

بهترين آب و هوا براي شما چيست؟! آيا زمستان و برف‌بازي‌اش را دوست داريد، يا ترجيح مي‌دهيد پاييز باشد و در هواي باراني دونفره كمي قدم بزنيد؟! البته كشور ما هم از اين مناطق كم ندارد، اگر آَشنايي داريد، با ما در ميان بگذاريد.

 

:: موضوعات مرتبط: آب و هوا
:: برچسب‌ها: بهار،دما،آب وهوا،فصل،ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]